Kullanim Kosullari ve Şartlar


Önemli Bilgilendirme ; Üyeliğinizi dilediğiniz zaman Üye Panelinizden sonlandırabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme 2 ; www.bruttakas.com Tedbirli Hisseler hakkında Favorilerinde bulunan Hisseler için SMS ve Eposta bildirimi yapmaktadır. Üye Panelinizden bildirim tercihlerini düzenleyebilir veya dilediğiniz zaman tarafınıza ulaşan bildirimlerin altında yer alan alandan cevap vererek bildirimleri sonlandırabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme 3 ; www.bruttakas.com da, https://tr.tradingview.com/widget/ WEB siteleri için ücretsiz paylaşıma açtığı dataları kullanılmaktadır. Bu sebeple Yatırımcıların verecekleri yatırım kararları ile bu sitede bulunan veriler, görüş ve bilgi arasında bir bağlantı kurulamayacağı gibi, söz konusu   yorum/görüş/bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan sitemiz sorumlu tutulamaz..

Önemli Bilgilendirme 4 ; Üyenin kendi talebi doğrultusunda, www.bruttakas.com da Üyeliği sonlandırılan kullanıcı tekrar üye olmak isterse ilk kayıt olduğu anda kullandığı Telefon Numarası ile üye kabulü yapılmamaktadır. Tekrar üyelik Aktivasyonu için Admin ile iletişime geçiniz.

İnternet sitemizi www.bruttakas.com u ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. İnternet Sitesini ziyaret etmekle, erişim ve kullanım yönteminize bakılmaksızın, burada yer alan hüküm ve koşulları okuduğunuzu, anladığınızı ve Kullanım Koşulları ile bağlı olmayı kabul ettiğinizi beyan etmektesiniz. Kullanım Koşullarını kabul etmemeniz durumunda İnternet Sitesini kullanmamalısınız. Sözleşme’de kullanılan “kullanıcı” ve “siz” ifadeleri, İnternet Sitesini kullanan kişileri ifade etmektedir. Söz konusu kullanım, ziyaret süresi ve sıklığından bağımsız olarak sadece Siteyi ziyaret etmek veya bir kullanıcı hesabı oluşturmak suretiyle olabilir.

NOT;

Kullanım Koşullarının diğer hüküm ve şartlarını kabul etmeden önce aşağıdaki hususlara dikkatinizi çekmek isteriz. 

Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikası

Kullanıcılarımızın gizliliği bizim için oldukça önemli olup, kullanıcılarımıza ait kişisel verileri korumak konusunda kararlıyız. Bu amaçla, kişisel verileri nasıl işlediğimizi ve çerez ve benzeri teknolojileri nasıl kullandığımızı açıklamak üzere www.bruttakas.com adresinde yer alan Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikası hazırlanmış bulunmaktadır. Bize sağladığınız kişisel veriler söz konusu Politikaya tabi olup, İnternet Sitesini ziyaret etmekle, Siteyi kullanımınızla bağlantılı olarak kişisel verilerinizin Politika çerçevesinde işlenmesine açık rıza göstermiş sayılırsınız. İnternet Sitesini kullanmaya devam etmeden önce, Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikası’nı okuyarak kişisel verilerinizin nasıl işlenebileceği, bu kapsamdaki haklarınızı nasıl kullanabileceğiniz ve çerez ve benzeri teknolojileri nasıl reddedebileceğiniz veya silebileceğiniz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Değişiklikler

Herhangi bir zamanda, güncel hüküm ve koşulları İnternet Sitesine yüklemek suretiyle, Kullanım Koşullarını değiştirebilir veya yeni hüküm ve koşullar kabul edebilir. Değişiklikler yapıldıktan sonra, Siteyi kullanmayı sürdürmeniz halinde, söz konusu değişiklikleri kabul etmiş olursunuz. Bu nedenle, Kullanım Koşullarını düzenli olarak gözden geçirmeniz ve Kullanım Koşullarında gerçekleştirilen değişiklikleri kabul etmemeniz durumunda İnternet Sitesini kullanıma son vermeniz gerekmektedir. 

KULLANIM KOŞULLARININ KAPSAMI

1. Kullanım Koşulları, İnternet Sitesini kullanımınıza ilişkin hüküm ve şartları düzenlemektedir. Süresi ve sıklığından bağımsız olarak sadece Siteyi ziyaret etmeniz, Siteyi ilk ziyaret ettiğiniz tarih itibariyle Kullanım Koşullarını okuduğunuz, anladığınız ve Kullanım Koşulları ile bağlı olmayı kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

2. Kullanım Koşullarına ilaveten İnternet Sitesinin belirli sayfalarına veya özelliklerine uygulanacak özel hüküm ve koşullar öngörebilir. İnternet Sitesinin söz konusu sayfalarını veya özelliklerini kullanmanız durumunda, bunlara uygulanacak özel hüküm ve koşulları okuduğunuz, anladığınız ve kabul ettiğiniz varsayılır. Bahsi geçen özel hüküm ve koşulları kabul etmemeniz durumunda, İnternet Sitesinin bunlara ilişkin sayfa ve özelliklerini kullanmamanız gerekmektedir

KULLANICI HESABI

 

1. İnternet Sitesini, kullanıcı hesabı açmaksızın ve üye girişi yapmaksızın kullanmanız mümkündür. Ancak, İnternet Sitesi üzerinden ya da aracılığıyla sunulan bazı özelliklere veya içeriğe erişim, kullanıcı hesabı açmanızı ve üye girişi yapmanızı gerekli kılabilir

 

2. Kullanıcı hesabı bulunması durumunda, kullanıcı, hesabı üzerinden veya hesabı aracılığıyla belirli raporlara, bilgiye ve diğer içeriğe erişebilir. İnternet Sitesi üzerinden veya İnternet Sitesi aracılığıyla sağlayabileceği gibi, elektronik posta aracılığıyla da sağlayabilir. 

 

3. Kullanıcı hesabına ilişkin olarak sağladığı ve sağlayacağı bilgilerin doğru, güncel, geçerli ve tam olduğunu ve olacağını, hesap açarken, temsil ettiği tüzel kişi dışında, diğer herhangi bir kişi ve kurum adına veya hesabına hareket etmeyeceğini, hesabını ve hesap bilgilerini hiç kimseyle paylaşmayacağını, hesabının gizliliği ve güvenliğinin sağlanmasının ve hesabı üzerinden veya hesabı aracılığıyla gerçekleşen tüm faaliyetlerin sorumluluğunu üstlendiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. www.bruttakas.com a karşı herhangi bir şikâyet, talep veya dava hakkı bulunmamaktadır.

 

4. Aşağıda belirtilen sebepler dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir sebeple kullanıcı hesabını askıya alma veya sona erdirme hakkını haizdir:

    - Kullanım Koşullarının uygulanmasını sağlanması ve mevcut veya olası hukuka ya da Kullanım Koşullarına aykırılıkların önlenmesi,

    - İnternet Sitesi sistemlerinin bütünlüğünün, istikrarının, saygınlığının veya güvenilirliğinin korunması,

    - Esaslı olup olmamasına bakılmaksızın, mevcut veya olası davalara karşı savunma yapılması,

    - Herhangi bir hukuki veya cezai sorumluluğun doğmasının engellenmesi,

    - Mahkeme veya idari mercii kararlarının uygulanması.

 

SİTE İÇERİĞİ

1. İnternet Sitesi üzerinden veya Site aracılığıyla veya elektronik posta ya da diğer iletişim kanalları ile sağlanan tüm bilgi, rapor, görüş ve diğer her türlü materyal ve içerik, yalnızca bilgilendirme amaçlı olarak paylaşılmakta olup, bir yatırım tavsiyesi veya size yatırım hizmetleri veya yan hizmetler sunmak üzere yapılmış bir öneri veya öneriye davet niteliğinde değildir. Ayrıca, sağlanan İçerik yalnızca genel nitelikte bilgi içermekte olup, yatırım kararlarınız ile alım satım işlemlerinizi destekleyecek yeterli bilgi içermeyebilecektir. 

 

2. İçeriğin doğruluğu, tamlığı, güncelliği veya uygunluğu konusunda hiçbir garanti veya taahhüt vermemektedir. Kullanıcı, İçeriğin doğrulanmasından ve kendi yatırım amaçları, finansal durumu ve özel ihtiyaçları çerçevesinde bağımsız yatırım kararları verilmesinden kendisi sorumludur. İçeriğe güvenerek veya İçeriğe dayanarak yatırım kararı alınması riski, kullanıcıya aittir.

 

3. İçeriği her zaman herhangi bir bildirimde bulunmaksızın değiştirme, düzeltme, güncelleştirme ve kaldırma yetkisini haizdir. www.bruttakas.com  un bu yetkisi bir yükümlülük teşkil etmemektedir.

 

ELVERİŞLİLİK

İnternet Sitesinin devamlı veya kesintisiz bir şekilde kullanılabilirliğini garanti veya taahhüt etmemekteyiz. İnternet Sitesinin bakım, tadilat, değişiklikler, yeni özellikler, donanım/sistem arızaları, teknik problemler, kontrolümüzün ötesinde veya öngörülemeyen sebepler veya herhangi başka bir sebeple erişime kapalı olması veya çalışmaması mümkündür. İnternet Sitesinin herhangi bir sebeple erişime kapalı veya tam olarak çalışmıyor olması durumunda www.bruttakas.com  un sorumlu olmadığını kabul ve beyan edersiniz. 

 

KULLANIM KURALLARI 

 

1. İnternet Sitesinin güvenliğini, bütünlüğünü ve güvenilirliğini sağlamak için bazı temel kurallar belirledik. Kurallara uymanız ve bunları ihlal etme girişiminde dahi bulunamamanız veya ihlal etmek üzere üçüncü kişilere yardım etmemeniz gerekmektedir:

 

2. İşbu İnternet Sitesine ilişkin hukuka, Kullanım Koşullarına veya Sitenin belirli özellik veya sayfalarına uygulanacak diğer hüküm ve koşullara aykırılık teşkil edecek davranışlarda bulunmamalısınız,

 

3. İnternet Sitesini Siteye zarar verecek veya diğer kullanıcıların Siteyi kullanımını engelleyecek şekilde kullanmamalısınız,

 

4. Altyapımıza gereksiz veya orantısız büyüklükte yükleme yapmamalısınız,

 

5. Herhangi bir amaçla İnternet Sitesine veya Sitede yer alan içeriğe erişim sağlamak, Siteyi/içeriği kontrol etmek, kopyalamak veya diğer şekillerde kullanmak için robot, örümcek ve diğer otomatik yöntemleri kullanmamalısınız,

 

6. İnternet Sitesi sistemlerine zarar vermeye, el koymaya veya engellemeye yönelik bilgisayar programlama rutinlerini ve virüsleri kullanmamalı ve dağıtımını yapmamalısınız,

 

7. İnternet Sitesini zayıf noktaların tespiti için test etmemeli, taramamalı ve incelememelisiniz,

 

8. İnternet Sitesi ve Sitede yer alan içeriği, yetkisiz şekilde kullanmamalı veya kişisel ve ticari olmayan kullanımlar dışında kullanıma konu etmemelisiniz,

 

9. Fikri mülkiyet haklarına yönelik ihlallerde bulunmamalısınız.

 

FİKRİ MÜLKİYET

 

1. İnternet Sitesi üzerinden sağlanan metinler, grafikler, kullanıcı ara yüzleri, görsel ara yüzler, yazılım, komutlar, kaynak kodları, API, fotoğraflar, sesler, müzikler, videolar, interaktif özelikler, markalar ve logolar dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere İnternet Sitesi ile bağlantılı tüm İçeriğin veya İçeriğin kullanım hakkının sahibi www.bruttakas.com  dur.

 

2. Kullanıcı, İçeriği, hiçbir şekilde kopyalamamayı, değiştirmemeyi, kiralamamayı, ödünç vermemeyi, satmamayı, dağıtmamayı, işlememeyi, istismar etmemeyi ve (fikir veya yazılım olarak) bunlardan faydalanarak eser meydana getirmemeyi kabul eder. işbu Kullanım Koşulları kapsamında, İçeriğe ve İçeriğin kullanıma ilişkin kullanıcıya herhangi bir hak tanımamaktadır.

 

ÜÇÜNCÜ KİŞİLERE AİT İNTERNET SİTELERİ HAKKINDA 

 

1. İnternet Sitesi, üçüncü kişilere ait internet sitelerine ilişkin linkler içerebilir. Üçüncü kişilere ait siteler tamamen bizden bağımsız hareket etmekte olup;İnternet Sitesinde bu tür sitelere link verilmesi, üçüncü kişiler ile www.bruttakas.com arasında herhangi bir ilişki bulunduğu, www.bruttakas.com İnternet Sitesinde bu tür sitelere link verilmesi, üçüncü kişiler ile www.bruttakas.com   arasında herhangi bir ilişki bulunduğu, www.bruttakas.com  un  link verilen siteleri desteklediği, onayladığı veya tahkik ettiği anlamına gelmemektedir. Link verilen sitelerde yer alan reklam, materyal, ürün ve hizmetler de dahil hiçbir içeriğe dair garanti veya taahhüt vermemektedir.
2. İnternet Sitesi dışında üçüncü kişilere ait internet sitelerinin işleyişi ve uygulamalarından sorumlu olmadığını ve bu sitelerden kaynaklanan veya siteler ile bağlantılı olarak ortaya çıkan hiçbir talep, şikâyet veya uyuşmazlığın www.bruttakas.com  a karşı ileri sürülemeyeceğini açıkça kabul ve beyan edersiniz. Üçüncü kişilere ait internet sitelerine ait gizlilik politikaları ile bahsi geçen siteleri kullanımın tabi olduğu hüküm ve koşulları öğrenmeli ve bunları kullanıp kullanmamak konusunda kendiniz karar vermelisiniz.


MÜCBİR SEBEPLER

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, geç ifa etme, eksik ifa etme veya ifa etmeme hallerinde  www.bruttakas.com un herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır. "Mücbir sebep", ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve www.bruttakas.com un gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği olaylar olarak yorumlanacak olup, sayılanlarla sınırlı olmamak şartıyla doğal afet, savaş, yangın, grev, ayaklanma, isyan, kötü hava koşulları, altyapı ve internet arızaları, sisteme ilişkin iyileştirme veya yenileştirme çalışmaları ve bu sebeple meydana gelebilecek her türlü arıza, elektrik kesintisi mücbir sebep hallerindendir.

KULLANIM KOŞULLARINDA DEĞİŞİKLİKLER

www.bruttakas.com dilediğinde, tek taraflı olarak işbu "Kullanım Koşulları"nı herhangi bir zamanda web site ilan ederek değiştirebilir. İşbu "Kullanım Koşulları"nın değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanarak, yürürlüğe girecektir.  "Kullanım Koşulları" “kullanıcı”nın tek taraflı beyanları ile değiştirilemeyecektir.

YÜRÜRLÜK ve KABUL

İşbu "Kullanım Koşulları"  www.bruttakas.com tarafından web sitede  yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer. "Kullanıcı"lar işbu ”Kullanım Koşulları”nı ve zaman içinde yapılan değişiklikleri web sitesini kullanmakla kabul etmiş olmaktadır.

SORUMLULUK

Sitemiz üzerinde başka kullanıcıların göndermiş olduğu içerikten hiç bir şekilde sitemiz sorumlu değildir. www.bruttakas.com internet sitemiz, içeriği tümü ile kullanıcılar tarafından oluşturulan ücretsiz bir servis olup, içeriği üreten her bir kullanıcı bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılmaktadır ve içerikten doğabilecek her türlü yükümlülükten sorumludur.

Ayrıca www.bruttakas.com kullanıcıların ip adresleri gibi bilgileri gerektiğinde yasal kurumlarla paylaşma hakkını saklı tutmaktadır.

UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ

İşbu "Kullanım Koşulları" uygulanmasında, yorumlanmasında ve bu "Kullanım Koşulları" dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde yabancılık unsuru bulunması durumunda Türk kanunlar ihtilafı kuralları hariç olmak üzere Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu “Kullanım Koşulları”ndan dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

 www.bruttakas.comAna Sayfaya DönOrtalama HesaplaTemettü HesaplaHisse AraCezalı Hisseler