Devre Kesici Nedir

Sermaye piyasasında işlemler, seansın sürekli işlem bölümlerinde çoklu fiyat yöntemi ile yürütüldüğü esnada, belirli bir referans değeri üzerinden hesaplanan fiyat değişiminin BİST tarafından belirlenmiş olan eşit oranlara ulaşılması ve-veya aşılması halinde ilgili hisse senedinin işlemlerini, geçici bir süre ile emir toplama aşamasına alınmasıdır.

İlgili hisse senedinde tek fiyat yöntemi kullanılarak fiyat belirlemesi yapılır. Tek fiyat yöntemine süreçlerin tamamlanmasından sonra ilgili hisse senedi işlemleri yeniden seansta sürekli işlem görmeye başlar. 

Sürekli işlem görmeye başlaması akabinde ilgili hisse senedi seansta sürekli işlem görmeye başlar.


www.bruttakas.com  RİSK Açıklaması;

www.bruttakas.com da yer alan bilgilerin gerçek zamanlı ya da isabetli olacağının mutlak olmadığını hatırlatır. Tüm borsa fiyatları, endeksler, vadeli işlemler, Web sitelerden değil piyasa düzenleyicileri tarafından oluşturulur, bu sebeple fiyatlar isabetli olmayabilir ve gerçek piyasa fiyatlarından farklı olabilir, bu da buradaki fiyatların fikir verme amaçlı olduğunu ve ticari amaçlar için uygun olmadığını gösterir. www.bruttakas.com veya herhangi bir sağlayıcı, buradaki bilgileri kullanmanız sonucu oluşacak olası kayıplarınızdan ötürü sorumluluk taşımamaktadır.Ana Sayfaya DönOrtalama HesaplaTemettü HesaplaHisse AraCezalı Hisseler